Jakie wybrać włókno przy wyborze kasku.

Skoro interesuje nas tekst na temat włókna z którego wykonany jest kask, z pewnością jesteśmy już świadomi tego, że tanie modele w cenach 100-200 złotych powinny być omijane szerokim łukiem, ponieważ jedyne przed czym nas mogą ochronić, to mandat za brak tego niezbędnego elementu. Przejdźmy więc od razu do konkretnych elementów!

 

Technopolimer – Czy to ma sens?

 

Zacznijmy od najniższej półki cenowej, która z pewnością będzie najbardziej interesować osoby początkujące, które szukają oszczędności w akcesoriach, by jak największy budżet przeznaczyć na swój motocykl. Technopolimer to połączenie słabych, tanich i raczej nie mających sensu polimerów z włóknem szklanym, co gwarantuje nieco większą wytrzymałość. Taki kask jest dobrym pomysłem dla osób, które będą korzystać ze skuterów o małej pojemności, nie rozwijając większych prędkości. Polimery są w stanie stracić swoje wartości wytrzymałościowe i mimo obecności dużo trwalszego włókna szklanego, będzie trzeba je zmienić po dwóch, maksymalnie trzech sezonach. Kask z połączenia takich materiałów można kupić w cenach 300-400 złotych,

 

Włókno szklane – Najbardziej popularne.

 

Jest to bez dwóch zdań jedno z najlepszych rozwiązań, ponieważ w cenie 500-700 złotych, możemy kupić naprawdę wytrzymały kask, który będzie służył nam przez wiele lat. Po pierwsze, właściwości wytrzymałościowe kasku z czasem nie maleją, jak to bywa w przypadku polimerów, więc jeśli będziemy dbać o swój sprzęt, będzie służył nam dumnie przez bardzo długi okres czasu. Wykonywany jest ze szkła wodnego lub topionego. Z tego materiału wykonywane są również elementy łodzi i samochodów, co udowadnia jego wytrzymałość. tego typu kaski można kupić w przedziale cenowym 500-800 złotych.

 

Włókno węglowe – Jeszcze lepiej!

 

Włókna węglowe można spotkać również pod taką nazwą jak karbon. Jest ono jeszcze bardziej wytrzymałe, ponieważ można je porównać do twardości granitu, a co za tym idzie, tego typu rozwiązania możemy spotkać między innymi na rynku zbrojeniowym, lub podczas produkcji bolidów formuły 1. Cena staje się nieco wyższa, ponieważ może przekroczyć nawet 1000 złotych, jednak jeśli nasz wybór padł na sportową maszynę o dużej pojemności, nie warto oszczędzać na własnym bezpieczeństwie.

 

Na rynku można również spotkać kaski, których skorupa jest mieszaniną włókien, dzięki czemu otrzymamy wytrzymały produkt, który został stworzony i zaprojektowany przez renomowane na rynku firmy, w bardzo atrakcyjnej cenie, która będzie odpowiednia zarówno dla osób początkujących, jak i średniozaawansowanych.