Wygłuszenie kasku – Jak bardzo istotne?

Wielu motocyklistów z długim stażem, może cierpieć na problemy zdrowotne, które zostały spowodowane złym wyborem kasku, lub reszty ubrań motocyklowych. Często można spotkać się z problemami, nawet w przypadku osób początkujących, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę, Jak znaczenie ma odpowiednie wygłuszenie i wyciszenie kasku? Warto dowiedzieć się tego przed wyborem swojego modelu!

 

Kask otwarty i choroby.

 

Jeśli posiadamy otwarty model kasku, z pewnością jazda motocyklem będzie o wiele przyjemniejsza, ponieważ będziemy czuć wiatr na swojej twarzy i w pewnym sensie będziemy bliżej ze swoją maszyną. Prawda jest jednak taka, że jeśli rozpędzimy się nawet do 150km/h, wiatr stale będzie owiewał naszą szyję i twarz, przez co możemy spodziewać się sporej zachorowalności, nawet w przypadku ciepłych, letnich dni.

 

Domyślamy się pewnie, że przewiać można również uszy, co powodować będzie nie tylko ogromny ból, ale również problemy ze słuchem, więc jeśli chcemy zdecydować się na klasyczny “orzeszek”, warto ten zakup przemyśleć kilkukrotnie. Na forach znajdziemy odpowiedzi, że przecież można jeździć w stoperach i słuchawkach, jest to jednak niebezpieczne, ponieważ nie słyszymy wtedy przejeżdżających na sygnale służb ratunkowych, co może spowodować ogromne zagrożenie.

 

Zbyt duży hałas?

 

Jest to kolejny powód do zmartwień, ponieważ motocykle posiadające dużą pojemność silników, często generują ogromny hałas, który jest w stanie przeszkadzać nawet podczas przejazdu obok budynku. Przejeżdżając przez miejsca zabudowane, dźwięk się odbija od budynków, co kumuluje dźwięk jeszcze mocniej. Więc teraz spróbujmy sobie wyobrazić, że tak intensywny hałas, będziemy musieli znosić przez dwie, a nawet trzy godzinny dziennie. Z pewnością może wpłynąć to negatywnie na nasz słuch.

 

Co zrobić z kaskiem?

 

Otóż jego wygłuszenie jest kwestią, która powinna być brana pod uwagę podczas produkcji i projektowania, samodzielnie niestety nie będziemy w stanie poprawić wygłuszenia. Jedynym rozwiązaniem jest zakup innego kasku, lub zamontowanie większej szyby przedniej. Najlepszym wygłuszeniem charakteryzują się modele integralne, które są najbardziej szczelne.