Zależność między kształtem kasku i rodzajem motocykla.

Skoro szukamy już odpowiedniego kasku, do rodzaju swojego motocykla, z pewnością zdajemy sobie sprawę z tego, że kaski dzielą się na dwie podstawowe grupy. Są to hełmy otwarte i zamknięte, przy czym jedna i druga grupa posiada swoje mocne oraz słabe strony. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że kaski na motocykle terenowe, będą posiadały zupełnie inny kształt, niż bywa to w przypadku maszyn sportowych. Zabierajmy się więc do wytłumaczenia zależności i wpływu kształtu kasku, na jazdę naszym motocyklem!

 

Kask otwarty.

 

Jest to najsensowniejszy wybór dla osób korzystających ze skuterów i motocykli, które nie rozwijają dużych prędkości. Oferuje on ochronę głowy, przy czym można również nabyć model z szybą, chroniącą naszą twarz przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, wiatrem i owadami. Jest on bez dwóch zdań najlepszym wyborem dla jazdy miejskiej, ponieważ w czasie upału oferuje również najlepszy przepływ powietrza, dzięki czemu wysoka temperatura w czasie korków, nie będzie doskwierać nam tak mocno.

 

Kask szczękowy.

 

Przeważnie jest on wybierany przez motocyklistów turystycznych, którzy nie tylko jeżdża po mieście, ale często podróżują po drogach międzymiastowych i narażeni są o wiele bardziej na wypadki i kolizje podczas rozwinięcia dużych prędkości. W mieście jednak możemy podnieść element szczękowy, dzięki czemu będzie nam o wiele chłodniej, a komfort jazdy z pewnością znacząco wzrośnie. Nie jest on jednak wygłuszony tak dobrze jak model integralny, przez co możemy odczuwać pewny dyskomfort podczas dłuższej jazdy.

 

Kask integralny.

 

Jest on najpopularniejszym rodzajem kasku, który wybierany jest ze względu na najwyższy stopień bezpieczeństwa i doskonałe wygłuszenie. W przypadku motocykli sportowych, osiągających bardzo duże prędkości, jest niemal obowiązkowy, ponieważ jego wytrzymałość gwarantuje nam równomierne zabezpieczenie szczęki, twarzy i głowy podczas ewentualnej kolizji. Jest on również proponowany osobom początkującym, które zwyczajnie mogą w krótkim okresie czasu, zaliczyć kilka pierwszych szlifów. Dodatkowo jego kształt jest bardzo opływowy, więc przy rozwinięciu dużych prędkości, możemy liczyć na to, że mocny wiatr nie będzie dla nas przeszkodą i nie będzie pogarszał naszych wyników na torze.

 

Kask crossowy.

 

Wiele osób zastanawia się nad tym, czemu kask crossowy różni się tak znacząco od pozostałych. Po pierwsze, nie posiada on szyby, jest o wiele lżejszy i dysponuje dziwnym zadaszeniem. Otóż w terenie bardziej liczy się ochrona przed promieniami słonecznymi oraz przeszkodami w postaci gałęzi, co oferuje nam właśnie daszek w kasku crossowym.